Cueva de Pileta

Alles võrdlemisi hiljuti avastatud koopamaalingud vanemast kiviajast Ronda linna lähedal.

El Torcal

Üks kõige mõjukamatest karstimaasti- kest Euroopas.

Alhama de Granada

Mägiküla Granada provintsis, mida ümbritseb Alhama jõeorg. Külakese külje alt leiab kuumaveeallika, milles keskmine temperatuur on aasta läbi 38 kraadi.

Baños de la Hedionda

Rooma vannid ning kohalike vabaõhu- spaa.

Castillo de Castellar de la Frontera

Castillo de Castellar on maagiliste vaadete ja maalilise sissesõiduga XIII sajandi kindlusküla.

Castillo de Monda

Imeilus loss Monda külas, millest on saanud butiikhotell, mille ilu saab igaüks nautida. Lossi katusel olevas restoranis korraldatakse flamenco-sõusid ja kontserte.

Zoo Castellar

Erinevate päästetud loomade loomaaed/ varjupaik.

La Virginia Marbella

Peidetud elurajoon/küla Marbella südames, kus saab lisaks rahule ja vaikusele nautida Hispaaniale omast arhitektuuri põimituna imeilusa Andaluusia loodusega.

Istan

Tüüpiline, veel turistide poolt puutumata Hispaania küla.

Charco de Canalon

Muljet avaldav juga koos loodusliku basseiniga lühikese autosõidu ja jalutuskäigu kaugusel Istani külast.

Benahavis jõematk

Benahavise külje all olev Guadalmina jõgi, kus saab piki jõesängi kas alla- või ülesvett seigelda. Kuna jõgi on loodusliku tekkega ehk ise endale kaljude vahele tee murdnud, on kohti, kus edasipääsemiseks tuleb kas ronida, ujuda või suisa sukelduda.

Benahavis loodusmatk 
Sendero Acequia de las Angosturas

Paarikilomeetrine rahulik loodusmatk piki Guadalmina jõe kallast. Matkarada ääristavad Hispaania taimi tutvustavad teabetahvlid.

La Concha

La Concha on Marbella kõige pilkupüüdvam, kuid mitte kõige kõrgem, mäetipp Sierra de las Nieves mäeahelikus. La Concha tipp on 1215 meetrit üle merepinna ning selleks, et see matk ette võtta, tuleb varuda orienteeruvalt 5-6 tundi. 
Oluliselt väiksema, kuid sama maagiliste vaadetega matka võib teha 1-2 tunniga Cruz de Juanar tippu (1184 m merepinnast). 
Isegi kui pikemaid matku ole plaanis või neid pole võimalik ette võtta, tasub siiski kindlasti ära käia La Concha jalamil Refugio de Juanarises. Kohas, kust lähtuvad pikemad ja lühemad jalutuskäigurajad, mis viivad erinevatele vaateplatvormidele, kust saab heita pilku Marbellale ja Vahemere rannikule.

Torrecilla mägimatk

La Torrecilla on Sierra de las Nievesi mäeaheliku ja ühtlasi terve Malaga provintsi kõrgeim tipp: 1919 meetrit merepinnast. Enne, kui otsustada see matk ette võtta, peab arvestama sellega, et käiguks kulub vähemalt 5-6 tundi ning ränkade tõusude tõttu on see matk klassifitseeritud väga raskete kilda.
Oma vaeva tasuks näeb rändaja Torrecilla matkal aga Abies pinsapot, igihaljast okaspuuliiki, mille eluiga võib ulatuda üle 300 aasta, mis kasvab 20-30 m kõrguseks ning mida kohtab vaid üksikutes paikades Hispaania lõunarannikul.

Finca la Torre

Finca la Torre on viimastel aastatel valitud Hispaania ja terve maailma parimaks õlitootjaks. Oliivide korjamise ja oliiviõli tootmisperiood on neil septembris-oktoobris. Sel ajal on istanduse külastus veidi keerulisem, kuid ülejäänud aasta ootavad nad huvilisi igal ajal.

Loe lähemalt meie kooli õppekäigust Finca la Torre istandusse siit

Põgenemistuba

Malagas on mitmeid erinevaid põgenemistube erinevates raskus- astmetes ning erinevatele vanustele. Isegi, kui sa varem põgenemistoas käinud ei ole, antakse sulle jooksvalt vihjeid ning abistatakse vajadusel. Parapark põgenemistoad Malagas on nii inglise kui hispaania keeles ja on vahva ajaviide igale vanusele.

Mirador de Cueva Santa, Monda

Püha koobas Monda küla küljeall. Mõnus ja lihtne jalutuskäik, sobilik tervele perele. Sõida autoga nii lähedale kui saab ja edasi jääb kokku 3-4 km jalutamist.

Koordinaadid: 36.610580, -4.861082

Olvera, Cádiz

Kena väike linn Olvera, mille orust saab alguse kergliiklustee Via Verde. Roheliseks teeks on vana raudtee, kogupikkusega 36km üks ots. Rattateele jäävad 30 tunnelit, millest mõni on ligi paarisaja meetri pikkune. Koordinaadid viivad rattalaenutusse raja alguses. Vaata kaarti siit: https://www.sesca.es/wp-content/pdf/mapaViaVerde.pdf 

Rio Chillar Nerjas

Rio Chillar on Nerja linna külje all mõnus paarikilomeetrine jõematk. Teekonnal möödud nii mõnestki suuremast kui väiksemast kosest ning läbid paar kaljulõhet. Kevaditi on veetase veidi kõrgem, kuid üldjuhul möödub matk pahkluudeni vees. Seega jalga tuleks kindlasti panna mugavad tossud ning arvestada sellega, et kuiva jalaga sealt ei pääse. 

Barranco Blanco

Barranco Blanco on Alaminose jõe säng Coini linna lähedal, mis pakub varju saarmatele, barbelestele ja kusla-puudele. Auto parkimiskohast on koseni vaid mõnisada meetrit. Ideaalne koht ujumiseks eriti siis, kui seal rahvamasse parasjagu pole.

Ava vestlus
Scan the code
ISE
Tere 👋
Kuidas saame aidata?