Kas lapsel tuleb kõik õpikud ja õppevahendid kaasa võtta?

Jah. Nii õpikud kui ka töövihikud. Kui laps liitub meiega kalendriaasta lõpus, siis tuleb veenduda, kas töövihiku esimeses osas jäi ehk mõndagi veel teha. Kui jah, siis tuleb kaasa võtta nii see kui töövihiku II osa.

 

Kui midagi jäi maha, kas seda saab õppekeskusest laenata?

Jah. Meil on olemas kõik kooliks vajalik. Ent on parem, kui igal lapsel on oma vajalikud materjalid ja kirjatarbed olemas.

 

Mis saab siis, kui midagi jääb maha?

Õppekeskuses on olemas õpikud, mida saab koolis vajadusel kasutada. Kui midagi olulist jäi maha, tuleks see vajadusel siiski lasta Eestist järele saata. Eesti ja Hispaania vahet sõidab veoautojuht Taivo, kelle kontakt on +372 55550343. Tema kaudu saab lasta nii suuremaid (nt autot) kui ka väiksemaid vajalikke asju siia ja tagasi saata.

 

Minu laps käib 8. klassis. Kas ta saab koolis enesekontrolle teha.

Jah. Kui lapsevanem saab kodukooli õpetaja käest enesekontrolli, saadab ta selle õppekeskuse õpetajale edasi. Teine võimalus on anda klassijuhatajale või aineõpetajale meie õppekeskuse õpetaja, kellele kontrolltöö(d) saata, kontakt.
Kui laps on valmis, saab ta õppekeskuse õpetaja käest kontrolltöö ning teeb seda tema järelvalve all.

 

Kas kohustuslik lugemisvara tuleb Hispaaniasse kaasa võtta?

Soovitavalt jah. Õppekeskusel on küll oma raamatukogu, kuid kui lapsi on palju, ei pruugi eksemplare jätkuda või ootejärjekord võib liiga pikk olla.

 

Ma oskan küll õmmelda, kuid mul ei ole Hispaanias õmblusmasinat. Kas mu laps saab koolis oma käsitöö tehtud?

Meil on olemas õmblusmasin, mida saab laenata ning vajadusel võib seda ka koolis kasutada, et tarvilikud tööd ära teha.

 

Me tuleme Hispaaniasse esimest korda. Kas õppekeskus saab meid aidata elukoha otsimisel?

Õppekeskus perekondadele elukohta ei otsi ega paku, kuid on olemas piisavalt suur Eesti kogukond Hispaanias, kes sellega aidata saab. Selles osas abistame võimalusel kindlasti.

 

Me tuleme Hispaaniasse esimest korda ega tunne seal kedagi. Kuidas mu laps seal sisse elab / sulandub?

Meie õppekeskus võtab enda õlule tähtsa rolli Eesti kogukonna ning kultuuriruumi tegevuse korraldamisel ning õhutamisel. Seetõttu on õppekeskus ISE üks peamisi eestlaste kogunemise kohti, mis omakorda hõlbustab edasiste sõprussuhete loomist.

 

Meie laps harrastab Eestis ühte kindlat spordiala. Kas ta saab sellega ka Hispaanias tegeleda?

Sõltuvalt spordialast, kuid enamasti jah. Eesti perede lapsed on tegelenud nii jalgpalli, korvpalli, tennise, ujumise, lohesurfi, ratsutamise, golfi, võitluskunstide, iluvõimlemise ja pillimänguga. Kõikide nende alade teeningtundide aegu, kohti ning läbiviijate kontakte saame järele uurida ning huvilistega jagada.

 

Me tuleme Hispaaniasse kuuks ajaks puhkama. Kas on võimalik, et sel ajal käib meie laps õppekeskuses ISE?

Jah. Meile võib laps tulla ühest nädalast alates. Lisaks sellele, kui tahate tulla vaid päevaks nii öelda maad kompama, siis ka see on võimalik.

 

Me plaanisime Hispaanias olla vaid ühe perioodi, kuid nüüd otsustasime oma aega siin pikendada. Kas me saame seda ka õppekeskuses õppiva lapse osas teha?

Jah. Kuid oma otsusest tuleb meid võimalikult kiiresti teavitada. Kui just perioodi täituvus ei ole üle maksimumi, on see kindlasti võimalik. Ent vastaselgi juhul anname endast parima, et leida teie soovile positiivne lahendus.

Ava vestlus
Scan the code
ISE
Tere 👋
Kuidas saame aidata?