• Koolielu

  Rännak läbi Eestimaa

  Kollane väärikas raekoda Paides, pesakujuline vaatetorn Rõuge Ööbikuorus, rippsild Viljandi Lossimägedes – kõigil neil Eestimaa ehitistel on oma lugu rääkida. Sellel perioodil olemegi sammumas läbi iga maakonna, et uurida ühte selle piirkonna hoone sündi ja arhitektuuri. Ehitusprotsessi saab jälgida siin.

 • Koolielu

  Jõulude rõõmuhelendus

  ISE suurpere pani täna jõuluootuspäeva tegevuste käigus ühiselt rõõmsa punkti teisele perioodile. Aitäh Sulle, armas laps, ema ja isa, kes Sa meiega sellel teekonnal koos sammusid. Helgust, hingesoojust ja jõulurahu teile kõigile! Lemmetavaid imeilusaid helbeid!

 • Koolielu

  Projekti “Kingin jõuluks” esitlus koos töötubadega

  Meie maja oli hommikul rõõmsalt rahulikku suminat täis, mida hooti läbisid elevuse võnked. Tänast päeva alustasime koos vanematega. Perioodi vältel viisime ellu kolm jõulukingiideed, mille protsessi ideest kuni toote valmimiseni täna lapsed vanematele tutvustasid ning ka kahe kingituse meisterdamist õpetasid. Emade-isade toimetusi toetasid nõu ja jõuga nii lapsed kui õpetajad. Käed said soojaks ja meisterdamistuhin kogus hoogu. Õnneks oli meil varnast võtta kirsike tordil ehk kinkekoti voltimine. Armsa omatehtud kingituse juurde käib ikka üks pilkutõmbav pakend. Lihtsalt imeilus! Vaata projekti kulgemist siit.

 • Koolielu

  Koosolemine

  Kolmas küünal on süüdatud. Susside sahinal oleme sisenemas detsembrikuu viimasesse õppenädalasse. Eesootav nädal toob meile lisaks tavapärastele tegevustele rõõmsat suure perega koosolemist, töötubades jõulukinkide meisterdamist, piparkookide küpsetamist ja glasuurimist, värsside loomist ja illustreerimist, laulmist ja etlemist ning nipet-näpet muudki. Kõik need toimetused aitavad pühade tunde loomisele kaasa, kuid jõulude see salapärane miski saab alguse ikkagi igaühe südamest jagades armastust, lahkust ja mõistmist.

 • Koolielu

  Külas käisid Summer ja Kenno

  Õppekeskust külastasid muusikud Summer ja Kenno, kes olid parasjagu Lõuna-Hispaanias, et eestlaste varajasel jõulupeol kontserti anda. Summer, pärisnimega Indrek Raadik, on muusikaga tegelenud juba lapsepõlvest peale ja seda tänu oma vanematele, kes olid samuti muusikud. Kui sul kodus igal pool kitarrid vedelevad, pole siis ime, et sa ühel hetkel lihtsalt huvi pärast ühe kätte võtad ning vaikselt tinistama hakkad. Ja nõnda see kõik alguse saigi. Lastele rääkiski Indrek oma muusikukarjääri algusest ning, kuidas ta pea 30 aastat hiljem vaiksetviisi endiselt sellega tegeleb, seekord aga ühes oma moosekandist sõbra ja tuttava Kennoga.

 • Koolielu

  Beleni muuseumi külastus Mollinas

  Jõulud on rahu, vaikuse ja armastuse aeg ning Hispaania üks tähtsamatest pühadest. Hoolimata kallitest elektrihindadest on igal pool vaikselt süttinud juba jõulutuled ja jõulud ei oleks jõulud, kui kodusid ning linnaväljakuid ei kaunistaks belenid ehk jõulusõimed. Mullu sel ajal tegid koolilapsed koolile oma jõulusõime, mille ilu said nautida need pered, kes meiega ühiselt II perioodi viimast koolipäeva veetsid. Selle perioodi väljasõit viis meid hoopis Mollina külakesse beleni muuseumi, kus sai näha pealt mitmekümne erineva beleni erinevate riikide artistide poolt. Muljetavaldav väljapanek ning ülevaade Hispaania kultuurist, mida elustasid erinevas suuruses, kujus ja kunstistiilis tehtud

 • Koolielu

  Mina kingin

  Kinkimine teeb meid rõõmsaks. Heaolu, mis kinkimisega tekib, on ka teaduslikult uuritud ja kindel on see, et põhjuseks, miks kingitusi juba aastatuhandeid on tehtud, on kinkijas tekkiv positiivne tunne. Mida võiks sõpradele ja lähedastele jõulukingituseks valmistada? Just selle küsimusega me teise perioodi projekti raames tegelemegi. Alustuseks viisime läbi ajurünnaku, kus grupiti valiti välja üks kingiidee, mida usinalt ellu viima asuti. Meisterdamisega käib kaasas ka õpetamine ja juhendamine. Kaks rühma on jõudnud õpetada teistele rühmadele oma kingituse valmistamist. Kolmanda rühma tegemistest saame osa loovreede projektiminutites. On mida oodata! Vaata valminud kingitusi siit. Teine

 • Koolielu

  Esimene küünal on süüdatud

  Esimene jõuluootuse mõte sündis vaikuse ja metsa kallistuses ning sellest jutustavad Valeria Räniku luuleread. Kauneim heli on metsavaikus. Unenäoline elu uneta. Karges õhus on lumemaiku. Jõulutunne ka ilma lumeta. Imelist advendiaega! Lumega või lumeta!

 • Koolielu

  Käbid ja kännud

  Meie vahvad emad haarasid härjal sarvist ning korraldasid täna isadele ja lastele põneva tegevusülesande. Maha sai peetud vaimu ja keha ergutav aardejaht, kus võidumeheks tuli käbide ja kändude koostöö lust. Aitäh, armsad emad, toreda üllatuse eest! Hommikuse ühistegevuse lõpetasid lapsed luuleridade, heade soovide, kallistuste ja isevalmistatud kingitusega. Vahvat isadepäeva, head isad, olete oma laste kõige suuremad kangelased!

 • Koolielu

  Tere, kõik see pere!

  Kirgas oranž taevakuma silmapiiril annab märku, et hommik saab kohe kaunite kiirtega kullatud. Tere hommikust! Tere! Päike ei valgusta ega soojenda vaid ärkavat ilmamaad, vaid ka meie hingekeeli. Aitäh sulle, armas tulekerast ärataja! Hommikuses tereringis luuakse üheskoos see miski, mis juhatab päeva sisse ning annab võimaluse piiluda iseenda ja maailma hingeellu. Seal me unistame, jagame, mõtiskleme, soovime, küsime, laulame – kuulame ja toidame oma hingelinnu rõõmukarva tiibu. Lähme sinna, kus endaga on olla hea ning kus kõiksusest saab igatsus. Meie eelmise nädala laul just sellest jutustaski.

Scan the code