Koolielu

Finca Juanito Orange

Meie selle perioodi väljasõit viis meid tsitruseliste radadele Juanito farmi Pizarra külas. Finca Juanito Orange on pere-ettevõte, mis tegelebki puhtalt nö turismiga. Juan, tavaliselt ühes oma lapsega (ühega kuuest) tutvustavad külalistele erinevaid tsitruselisi ning pakuvad ka võimalust maitsta neid vilju, mis parasjagu küpsed on. 

Lisaks maitseelamusele saime üht-teist uutki teada. Kas sina teadsid, et igas granaatõunas, hoolimata selle suurusest, on alati 613 seemet või seda, et teinekord on tarvis sisse osta palvetajaritsika pesa, et too sinu granaatõunapuu kahjurid nahka paneks? 

Vast meie kõige suuremaks üllatuseks ja kõigi lemmikuks oli sidrun „cascarúo“ ehk paksu koorega sidrun. Selle koorekiht moodustab umbes poole tervest viljast, on söödav ning lisaks ääretult meeldiva maitsega.

Suur aitäh meie võõrustajale, kes on tõeline polüglott ja vaid vähese vaevaga suutis meelde jätta eestikeelsete sõnade nimetused. Juanito on ehe näide kohalikust hispaanlasest nii oma kõnepruugi, kommete kui käitumise poolest.

Novembrikuu on see aeg, mil enamuse tsitruselistest küpsed on. Kel on huvi ja võimalus, saab omal käel temaga ühendust võtta, et tema käest hooajalisi produkte soetada.

Rohkem infot tema toimetamiste kohta tema kodulehel.

Järgmise korrani ladies!

Vaata pilte meie väljasõidust siin.