Koolielu

Nädalapikkuse reisi planeerimine

Meil igaühel on erinev ettekujutus puhkusest. Mõned võtavad lihtsalt aja maha selleks, et järjepeale saada kodupidamistöödega, tegeleda omade asjadega, lugeda raamatut või  lihtsalt oleskleda. Teised jälle panevad selga oma liibuvad spordiriided, et kodust paariks tunniks eemale saada ja kõik üleliigne stress endast välja higistada. Osad peavad oma tuttavatest kohtadest nii kaugele kui võimalik distantseeruma ning midagi hoopis uut kogema. Selle üle, kas reisimine on just puhkus, võime küll vaielda, kuid selge on see, et ajule ta vaheldust pakub ja seetõttu mõtted meie igapäevaelu muredest kõrvale viib.

III perioodi laste projektiks oligi oma nädalapikkuse reisi planeerimine. Igal grupil oli oma 4000€ eelarve, kuhu hulka tuli arvestada kõik kulutused: lennupiletid, ööbimine, transport kohapeal, söök, ostud ning lisategevused. Põgusalt tuli neil tutvuda oma sihtriigiga ja uurida erinevaid vaatamisväärsusi, mida nad külastada sooviksid. Kuna reisiti peredena (ema, isa ja kaks last), tuli arvestada nii laste kui täiskasvanute soovidega. 

Projekti eesmärk, lisaks meeskonnatöö ja tööjaotuse organiseerimisoskusele, oli õpetada lastele kasutama erinevaid internetikeskkondi reisi planeerimiseks, kuidas rahaga teadlikult ümber käia ning oma aega mõtestatult sisustada. 

Planeeritud reisid said sisukad ja põhjalikud, täis huvitavaid soovitusi ja ka ajaloolisi teadmisi. Rumeenia on kindlasti üks nendest riikidest, mida tasub külastada, kui sa seda veel teinud ei ole! 

Vaata pilte meie laste esitlustest siin.