Koolielu

Silmades särab päike

Kes tööd teeb, see vaeva näeb, kes tööd teeb, see rõõmu näeb. Reedel säras töökate õppijate ja õpetajate silmades päike. Järjekordne tegus aasta sai läbi ning ametlikult kuulutasime selle välja koos vanematega.

Viimasel koolipäeval alustasime päeva traditsioonilise tereringiga, mille lõpetas laul “Seitsme tuule poole”. Esimene tegevusülesandes joonistasid lapsed kujundeid, mis hiljem loovuse tuhinas muutusid millekski või kellekski. Paberile ilmusid võluväel föön, tigu, kala, kummitus, silmapadi, madu, nõiakübar, seen, kilpkonn ja lennuk. Loovuselätted voolasid vahvasti! Koolilapsed kirjutasid oma tuleviku minale kirja, kuhu sai talletatud mõtteid praegustest ja eesootavatest hetkedest. Kui kohtume uuesti või kui õige aeg on käes, siis jõuab kiri uuesti kirjutajani. Eluringi toimimiseks on alati armastust vaja. Vaatasime joonisfilmi “Kaka ja kevad” ning arutlesime igatsuse, sõpruse ja armastuse üle.

Valmistasime juba traditsiooniks kujunenud suvehõngulist jäätisekokteili, millel me vanemate saabudes hea lasime maitsta. Pärast magusat sissejuhatust võtsime üheskoos põhjalikumalt ette V perioodi projekti “Rännak läbi Eestimaa”. Matkateed viisid meid põlismetsa, kuusikusse, männikusse, rappa, kaasikusse, kõrgustikule, külla, segametsa, pankrannikule ja Läänemere vahustele lainetele. Eestimaa on küll pisike, kuid otsatult rikkalike elukooslustega.

Eestimaa loodusrikkuste taustal oligi aeg panna aastale punkt ehk anda kätte usinatele õppuritele nende töö peegeldus: hinnang, õpijuhiste- ja kunstimapp. Väärt töö, Romili, Rosanna ja Jasper!

Suvi oma salapärasuse, värskuse, külluse ja isemoodi tähenduslike toimetustega ongi käes. Kosutavat ja rõõmuküllast puhkust kõigile!