Koolielu

Vangivalvuri tütar

Kas sa tead, kust on alguse saanud sõbra- ehk valentinipäeva kombestik või millest on see ajendi leidnud? Meile teada-tuntud sõbrapäeva tähistab muu maailm valentini- ehk armunukeste päeva nimetuse all. Just nimelt Sel päeval (!!!) on eriti oluline oma kaaslast igal võimalikul viisil püüda võrgutada, teha erilisi või ekstravagantseid kingitusi, üritada omal moel oma kiindumust väljendada. Kuid miks ikkagi just 14. veebruaril? Legende ja müüte valentinipäeva pärimusest on erinevaid, kuid on üks, mis alati esile kerkib. 

Kord ennemuiste tegutsenud Roomas pühak nimega Valentin, kellel olla kombeks armastajapaaridele lilli kinkida. Vähe sellest, olevat ta salaja paari pannud keisri armee sõdureid, et viimaseid sõtta minemast päästa. Tollal valitsenud aga keisrivõim, mis nägi säärast talitust ette kui keisritõotuse murdmist. Ei läinud mööda kaua, kui õnnetu Valentin end surmamõistetuna vangikongist leidis. 

Tänu taevale olla vangivalvuril olnud kaunis tütar, kellesse Valentin ära armus ning kellele ta vahetult enne oma lõputeekonnale minemist viimase kirja olla saatnud. Adressant „Sinu Valentin“.

Niipalju siis ajaloost…

Meie aga alustasime oma sõbrapäeva sõbrakallide, -maiustuste, -juustude ja -meisterdustega. Ka sõbrakaardid leidsid oma tee sõbrapostkastist sõbrakestest omanikeni.

Meie sõbrapäeva sõbrapilte vaata sõbralehelt.