Koolielu

Ilus emakeel

Imeilusat emakeelepäeva meile kõigile!

Selle üle, kui ilus meie emakeel ikkagi on, ei maksa meil omakeskis vaielda ega arutellugi laskuda. Kõigile eestlastele on teada, et eesti keel on üks ilusamaid ja raskemini õpitavamaid keeli terves maailmas. Kuid kas sa teadsid ka, et Eestis räägitakse 9 erinevat suuremat murret, mida ühtekokku oskab või teab ligi 15,4% elanikkonnast (Statistikaameti andmetel astast 2011)? Äkki oled sina üks nendest ja tead, mida tähendavad õkva, tsura või jülu?

Ega’s meiegi saanud emakeelepäeva tähistamata jätta! Tereringis kuulsid lapsed, kes esimest, kes mitmendat korda, nime Kristjan Jaak Peterson ning said üht-teist teada tema eluloost ja olulisusest. Õhku jäi küsimus, kes meist oleks valmis tänapäeval oma eesmärgi täitmise nimel läbima 482 km edasi-tagasi iga, jumal teab mis, aja tagant selleks, et koolis käia.

Elustasime lastega Meie oma aardelaeka: vanasõnade, hingeelu. Meie rahvaluule üks levinumaid lühivorme, mis tänapäeval näiliselt üha enam hääbuma näib hakkavat. 

Palusime lastel mõtiskleda selle üle, mis on nende arvates ilusaim eestikeelne sõna ning see siis meie “Ilusate sõnade puule” kirja panna. Ehk annad Sinagi oma panuse.

Omajagu koolipäevast pühendasime täna ka lugemisele, mil koolimaja oli hubaselt raamatuisse sukeldunud laste poolt alistatud. Meeli ülendav vaatepilt, muud ei oska öelda!

Kas sina oled juba oma kätt proovinud eesti keele e-etteütluses? Kui ei, siis õnneks on sul selleks veel 364 päeva aega. Kuula e-etteütlust siit.

Vaata pilte meie tänasest päevast siit.