Koolielu

Teadlikum ja sportlikum

Neljapäeval, Eesti Vabariigi sünnipäeva eelõhtul, panime punkti Eestimaa ehitiste projektile ning astusime sportliku sammuga suusavaheaega.

Alustasime päikeseküllast hommikut Eesti kaardi kokkupanemisega, kus ilma nimedeta maakonnad tuli õigesse kohta paigutada. Lisasime nimed piirkondadele ning asusime kuulama rühmade ülevaateid iga maakonna ühest põnevast ehitisest. Mis objekti kohta käib järgmine lause? Antud torn on seotud traditsiooniga, kus iga sündinud vallakodaniku auks värvub “kuldmuna” õhtuhämaruses kas siniseks või roosaks, vastavalt sündinud ilmakodaniku soole. Kui sa veel ei teadnud, siis see on Rõuge vaatetorn Pesapuu. Eestimaa on tuntud oma kauni ja mitmekülgse looduse poolest. Täna saime pisut aga aimu ka huvitavatest ehitistest, mis meie kaunilt sünnimaalt leida võib. Projekti pildimaterjali leiab siit.

Kui vaim sai toidetud, siis jõudis kätte aeg keha virgutamiseks. Sportlikke tegevusi laste ja vanematega viis läbi Jaan Puidet, kes igapäevaselt mängib korvpalli Hispaania esiliigaklubis Real Vallodolid. Lapsed Jaani juhtimisel ja vanemad Juulika toetusel panid end meeskondadena proovile lõpumängus, kus võidupunktini jõudsid esimesena küll lapsed, aga eelkõige tuli võidumeheks ikkagi sportlik ühisrõõm. Korvpallitegevuste jäädvustused on peidus siin.