Koolielu

Korvpallur Jaan Puidetiga korvpallimas

Reedese päeva teine pool oli spordimaagiline. Nimelt käis meil külas Hispaania esiliigatiimi Real Vallodolidi eestlasest korvpallur Jaan Puidet, kes jagas oma mõtteid korvpalluriks saamisest ja olemisest.

Mida me siis teada saime Jaani kohta? Ta mängib korvpalli kuuendast eluaastast ning külalise silmade särast ja mõttekäikudest oli näha, et ta tõesti korvpalli kogu südamest armastab. Jaan on mänginud erinevates tiimides ja riikides, mis on andnud talle väärtuslikke kogemusi eirnevatel tasanditel. Saime ülevaate sportlase päevast, toitumisest ja puhkamisest. Mitu intensiivset trenni päevas panevad Jaani toituma hoopis teistsuguste toiduportsijonitega kui meie oleme harjunud ning nõuavad päevas puhkeaega ehk teiste sõnadega öelduna, mõnusat uinakut.

Jaan rääkis veel oma juuraõpingutest ning jagas mõtteid elukestva õppimise olulisusest.

Kui korvpallur küllab tuleb, siis oleks patt jätta kasutamata võimalust väljakul koos profisportlasega palli patsutada. Pidasimegi Jaani juhendamisel maha keha ja vaimu tugevdava treeningu, kus said kätt proovida nii suured kui väiksesed ISEkad.

Aitäh Sulle, Jaan, et oma lugu avasid ning meid treenisid ja innustasid! Nautisime igat hetke korvpalli ja üleüldse spordi maagilisusest, ühisest tegutsemisest ning kevadiste päikesepaide soojusest.

Vaata pilte ja videosid siit.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga