Koolielu

Mens sana in corpore sano

Terve vaim on terves kehas! Ja mitte vastupidi nagu paljud on harjunud seda igihaljast ladinakeelset väljendit kasutama. Ennekõike tuleb hoolt kanda oma vaimu ning vaimse tervise eest ning alles seejärel on keha valmis toime tulema füüsilise koormusega. Teps mitte ei tasu loota, et oma keha füüsiline koormamine ning lõhkumine meid justkui meie argielu probleemidest vabastab. Hetkeks küll, jah! Kuid pikemas perspektiivis kindlasti mitte. Aga mis me siin filosofeerime…

Käimas on uus periood ja uue perioodiga kaasneb alati ka projekt. Kuna spordipoisse ja -tüdrukuid on seekord omajagu, siis pühendamegi oma projekti nende kire austamisele. Peale selle, et uurime ja õpime tundma erinevaid, kõikide laste hulgas võibolla osalt vähetuntud spordialasid, harrastame neid ka (kui ilmataat lubab) omal käel. 

Esimene näide sellest oli joogatund Liinaga, kus lapsed said end erinevates loomapoosides proovile panna, sirutada ja kõige lõpuks ka veidi lõõgastuda. Võibolla mitte just igaühe ettekujutus spordist, kui püüa kord oma keha varese poosi väänata ning saad aru küll kui keeruline see on või kui palju oskusi üks, pealtnäha lihtne, asend nõuab. Ja mis, meie perspektiivist kõige tähtsam, avardab silmaringi. 

Mis spordialad edaspidi käsitlusse tulevad, seda saad teada juba jooksvalt.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga